Анатолій Лелека: як жовтоводська влада «любить» мешканців і « піклується» про громаду міста

На мітингу 09.10.2012р. біля виконкому , де піднімалося мешканцями міста питання дозволу на установку індивідуального опалення ( далі — ІО), міським головою було запропоновано створити комісію від громади міста та разом з спеціалістами від влади підготовити звернення до Кабінету Міністрів України , в якому потрібно переконати КМУ в тому , що індивідуальне опалення в м. Жовті Води – це вимога часу. А коли буде підготовлено звернення , міський голова запрошував до себе, щоб обговорити текст звернення і винести його для затвердження депутатами на сесію міськради. Також запросив членів комісії і всіх зацікавлених у цьому питанні на сесію.
Нікому з присутніх на мітингу й в голову не могло прийти, що міський голова так жартує. Мешканці надіялись на порозуміння проблем і допомогу від міського голови. Тому, що на мітинг прийшли літні люди, пенсіонери, ветерани праці нашого міста, вони заслужили кращого життя , які втомилися від холоду в квартирах в домах яким по 50 років, вимушені були із-за бездіяльності керівників комунальних підприємств від’єднатися від неякісного централізованого опалення , яких тягають роками по судах, вимагаючи сплатити тисячні борги за централізоване опалення , якого вони не отримували.

Ні один законодавчій акт України не має такої норми , якою примушували би оплачували товари або послуги, які споживач фактично не отримав. А , навпаки :
— Конституція України — гарантує право вільного вибору ,права і свободи,
— Закон України «Про теплопостачання» — надає споживачу вибір де кількох видів теплової енергії,
— Закон України «Про житлово-комунальні послуги» надає право вільного вибору та право відмовитись від не потрібних споживачеві або неякісних послуг, забороняє виробнику надавати неякісні послуги на свій власний розсуд , без підписання договорів зі споживачами,
— Закон України «Про захист прав споживачів» забороняє суб’єктам господарювання вести агресивну діяльність, докучати та примушувати купувати непотрібні споживачу, або неякісні товари та послуги.
Згідно ст.7, 140 Конституції України, ст.. 2 Закона України «Про місцеве самоврядування» місцеве самоврядування – це право територіальної громади жителів…міста самостійно або через органи місцевого самоврядування, вирішувати питання місцевого значення у межах Конституції і законів України. Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, з’ясованих законом, приймають рішення, які є обов’язковими для виконання на відповідній території.
Орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП. Відмовити комісія може тільки, як що є неможливість забезпечення у разі від’єднання від ЦО , безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщеннях. Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми або програми розвитку системи теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї. Тому місцева влада має право на свою думку визначати перелік квартир, в яких дозволяє встановити індивідуальне опалення. Така програма була затверджена рішенням Жовтоводської міської ради від 28.02.2007р№ 237-12/V , внесені зміни від 10.04.2009р. № 882-41(ІІ)/V .
Програма діє й по теперішній час. (дивись додаток до статті)
Тому всі ці роки в місті продовжують прилеглі до влади , обрані щасливчики встановлювати в власних квартирах індивідуальне опалення.
З наведеного висновок, що місцеве самоврядування має всі повноваження вирішити це питання на місцевому рівні, та тільки це їм не потрібно.
В загалі – не оране поле для корупції.
Але ці та інші норми Законів України не для влади нашого міста , в них свої закони. Погрози, залякування мешканців, використовуючи адміністративну комісію та суд. Радість на обличчі Плиса О.Л. директора КП «Жовтоводськтепломережа» на мітингу, що він через суди примусить громадян заплатити за не отримані послуги з ЦО сприйнялась мешканцями як неадекватна поведінка. Він впевнений, влада допоможе залякати мешканців адмінресурсом, погрозами звільнень на підприємствах у разі підтримки руху вимог індивідуального опалення. У списку, який він показував на мітингу є мешканці, які роками разом з усіма судилися , а зараз вже біля їх прізвищ вказано « видано дозвіл ».
І для них знайшовся якийсь інший « індивідуальний закон».
Але подальші дії влади яскраво показали , куди направлені ії зусилля . Знущалися, як хотіли близько двох тижнів .
Спочатку комісії від громади міста на письмовий запит не надали потрібну для написання звернення до КМ України документацію , програми розвитку системи теплопостачання м. Жовті Води на 2007-2015 роки та інші, а замість них надали програму капітальних ремонтів ліфтів. Мабуть міський голова та начальник відділу з питань ЖКГ А. Комолікова хотіли, щоб ми звернулися ще за одною золотою медаллю або почесним званням для директора КП ВЖРЕО Шевякова А.І.
Далі А. Комолікова ,як спеціаліст від влади без комісії від громади готовила текст звернення до КМ України з підписом « за дорученням громади міста». А коли комісія
з представників громади підготувала звернення до президента, прем’єр-міністра України і прийшла вдруге до міського голови А.В. Кузьменко на його запрошення в встановлену годину для обговорення питання, то міський голова в істериці відмовився зустрітися з членами комісії, сказав тільки: «Хто вони такі, що б я з ними зустрічався, ми вже підготували текст звернення!!»
Зрозуміло, мешканці потрібні тільки для утримання збиткової ТЕЦ та керівників міста які вже встановили собі індивідуальне опалення та просто заробляють гроші на захмарних для населення тарифах ,нескінченних ремонтах ТЕЦ,теплових мереж.
Остання крапля була поставлена на сесії міської ради 31.10.2012р., на яку за запрошенням міського голови прийшли мешканці міста. Але депутати від Партії Регіонів та деякі від Комуністичної Партії України прийняли рішення не надавати слова голові комісії Лелеці А.Л. і представникам громади міста, від імені якої начеб — то підготувала звернення влада.
Тому , як що взяти до уваги всю поведінку представників влади, під керівництвом міського голови, то це вже не жарти, а відкрите хамство та зневага до мешканців міста, які підтримали їх, довірили захищати їх права та інтереси. І ті заяви міського голови, що він не ворог мешканцям міста, що він любить жовтоводців — брехня, популізм, плювок на громаду! Так що, жовтоводці, в черговий раз обітремося й надалі будемо платити не зрозуміло за що й кому.
Тому комісія самостійно підготувала звернення до президента та прем’єр- міністра України , в якому звернули увагу на ті факти, які жовтоводцям дають право на встановлення індивідуального опалення і в цьому є необхідність:
1. У 2007 ,2009 роках була прийнята «Програма розвитку системи тепло забезпечення м. Жовті Води на 2007-2015р., головною метою якої є перехід міста за 5 років на автономне та індивідуальне опалення.
2. Міська ТЕЦ була побудована в 50-х роках , та 80% потужностей розраховувалась на потреби великих заводів та підприємств, та тільки 20% на потреби населення.
Більшість підприємств ліквідовано і чисельність населення зменшилась на 15-20 тис. чоловік . На мешканців поклали весь тягар утримання ТЕЦ та гнилих тепломереж.
3. Депутатами та керівниками підприємств визнано зношеність основних фондівтеплового комплексу 80-90%, відображено в Програмі
4. Затрати на доставку тепла на відстань 2 км складає 60%, температура теплоносіяне відповідає нормам, не задовольняє мешканців.
5. Занадто високі тарифи для більшість безробітного населення. Нарахування заприміщення 60кв.м. у середньому 700 грн. за місяць.
6. Надані копії актів заміру температур у житлових приміщеннях t10-14 С
7. Відсутність гарячого водопостачання 3 роки у радіаційно забрудненому місті
8. Декілька років найвищій рівень безробіття в Дніпропетров. області в межах 5%
9.Висновок ст.. слідчого прокуратури м. Жовті Води про результати перевірки господарської діяльності КП «Жовтоводськтепломережа» та відкриття кримінальних справ проти керівників Жовтоводської міської ради таКП «Жовтоводськтепломережа» ( з газети «Трудова слава»)
10. Копія відеоролика з проведеного мітинга 09.10.2012р. біля виконкому, якийяскраво показує « піклування» про мешканців міста зі сторони влади.
В зверненні просимо втрутитися та надати практичну допомогу у вирішенні конфлікту з мешканцями міста з питання надання дозволів на встановлення індивідуального опалення згідно прийнятої Програми розвитку теплозабезпеченням. Жовті Води, здійснити перевірку що до порушень законодавства України, використання коштів, списання витрат нарахованих за не отриману теплову енергію, примусити керівництво комунального підприємства скасувати борги незаконно нараховані мешканцям за не отриману теплову енергію, припинити заборонену законом агресивну діяльність КП «Жовтоводськтепломережа» з нав’язування без договорів не потрібних мешканцям неякісних послуг.
Це короткий звіт роботи комісії створеної на мітингу 09.10.2012р.
 

Голова комісії,А.Л.Лелека

/2012/11/12/anatolij-leleka-yak-zhovtovodska-vlada-lyubit-meshkanciv-i-pikluyetsya-pro-gromadu-mista/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
У місті відбувся чемпіонат області з самбо
Следующая запись
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *