Деякі питання електроживлення житлових будинків міста в холодний період року

Наближається холодна пора року, а це, як завжди, приведе до різкого зростання навантаження на електромережі житлових будинків міста. У місті за останній час сталося декілька аварій у головних електрощитових будинків, що привело до тривалих перерв у електроживленні будинку і викликало справедливі нарікання від мешканців. Тому з’явилася нагальна необхідність пояснити ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день з електроживленням житлових будинків міста.

Виробниче житлово-ремонтно-експлуатаційне об’єднання (ВЖРЕО) займається обслуговуванням електромереж багатоповерхових житлових будинків міста від головного розподільчого щита будинку безпосередньо до квартир мешканців.

Електромережі будинків, як і самі будинки, мають значний термін експлуатації, спроектовані і збудовані ще в радянські часи. Потужність електроенергії, яка могла бути спожита однією квартирою, розраховувалася не більше 1,5 кВт/год. Ця ж потужність і вказана в кожному договорі на споживання електроенергії між П’ятихатським РЕМ та безпосередньо квартиронаймачем.Але реально потужність, яка споживається кожною квартирою, в багато разів перевищує вказану в договорі цифру. Вирахувати це легко і зробити може кожен із споживачів. На сьогоднішній день майже в кожній квартирі є водонагрівач (1,8 кВт), пральна машина (2 кВт), електрочайник (2 кВт). Інша побутова техніка менш електроємна, але в сумі теж, включаючи освітлення, споживається не менше 2 кВт/год. Звичайно, вся ця техніка не працює одночасно, але в середньому одна квартира споживає не менше 2 кВт/год.

У вечірні години і вихідні дні споживання електроенергії збільшується в декілька разів, і за пікових навантажень спрацьовують запобіжні пристрої. Тому замість стандартних запобіжників на 6А, самими ж мешканцями квартир встановлюються 16А і навіть 25А запобіжники, а це в свою чергу призводить до того, що електродроти, які розраховані на вищевказану потужність, починають перегріватися і виходять із ладу. Ремонт займає тривалий проміжок часу і потребує значних фінансових витрат. Ці витрати позапланові, не передбачені тарифом, ведуть до того, що зменшуються витрати на планові ремонти.

Із усього вищевказаного можна зробити висновок, що основною причиною тих аварій, які сталися, є самі власники квартир. Підключення потужних побутових електроприладів проводиться не санкціоновано, без погодження з енергослужбою ВЖРЕО та Жовтоводським РЕМ, а проконтролювати факт несанкціонованого підключення в окремій приватизованій квартирі майже неможливо. Але ж надворі XXI століття, і цілком зрозуміле бажання громадян жити цивілізовано. Але і робити це потрібно цивілізовано.

Якщо ви і ваша родина прийняли рішення щодо купівлі і встановлення потужного електропобутового приладу (водонагрівач, пральна машина), то вам необхідно звернутися в енергослужбу ВЖРЕО за отриманням технічних умов на збільшення потужності, і лише після їх отримання і погодження в Жовтоводському РЕМ можна купувати і встановлювати вищевказані електроприлади. Встановлення повинні проводити тільки спеціалісти, які мають відповідну кваліфікацію і ліцензію на проведення таких робіт. Після встановлення спеціалістами енергослужби ВЖРЕО перевіряється якість виконаних робіт і складається акт виконання технічних умов. Лише виконання всіх вищевказаних заходів може забезпечити гарантоване електроживлення і окремої квартири, і під’їзду, і всього будинку.

Але на сьогоднішній день 95% потужних електронагрівачів і пральних машин встановлено не санкціоновано.

Отже, звертаємося з проханням до жителів міста не включати одночасно декілька потужних електроприладів, щоб попередити подібні аварійні ситуації.

Це, хоча б частково, гарантуватиме вам, вашій родині і вашим сусідам надійне і безперебійне електроживлення.

О.А.Якубовський,

заст. гол. енергетика ВЖРЕО.

/2009/09/15/teplo-2/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Соревнования «Золотая осень»
Следующая запись
Самоубийство – не выход, а уход…
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *