Досвід запровадження індивідуального електроопалення в житлових багатоповерхових будинках

Середина-Буда, історична довiдка

Місто Середина-Буда, в якому проживають більше восьми тисяч людей, розташоване у північно-східній частині України на кордоні з Російською Федерацією. У зимовий період температура тут досягає майже -35 оС.
Опалення багатоповерхових будинків та комунальної сфери міста, інших соціальних закладів здійснювалось центральними котельнями, обладнання яких експлуатувалось більше двадцяти років. Це породжувало низку проблем, а саме:
— великі втрати тепла за рахунок віддаленості котелень від деяких об’єктів опалення;
— знос майже 75 відсотків тепломереж, що сприяло виникненню аварійних ситуацій;
— у 2000 році висока вага енерговитрат та вартість пального стали підставою для визначення тарифу у 7, 09 грн. за 1 кв. м опалювальної площі житла;
— температура в квартирах в найморозніші дні становила 6-12 оС.

Через усі ці проблеми заборгованість за тепло мешканців міста в 2002 році склала 1300000 грн., що фактично призвело до зупинки роботи котелень.Нововведення

Проблема теплопостачання мешканців міста є проблемою місцевого самоврядування. В 2002 році міська рада, враховуючи всі вищевикладені проблеми, прийняла рішення про переведення квартир багатоповерхових будинків на індивідуальне опалення, а закладів інфраструктури – на автономне.
Після розгляду та аналізу різних технічних варіантів, зупинились на індивідуальному електроопаленні, яке дає можливість кожному мешканцю самостійно регулювати температурний режим у своїй оселі та не залежати від платоспроможності сусідів. У квартирах в існуючі локалізовані батареї монтувалися прилади опалення, виготовлені на Київському ПП «Альянс України». На перший погляд проблема була вирішена, але в процесі реалізації завдання перед міською радою постали два дуже важливих питання:
1.Відсутність нормативно-законодавчої бази що до індивідуального електроопалення, що зумовило неможливість нарахування громадянам субсидій за використану на опалення електроенергію; 2. Невизначеність джерела фінансування робіт з облаштування електроопаленням житла малозабезпечених верств населення.
Перша проблема була розв’язання на рівні Кабінету Міністрів України за допомогою представників всіх рівнів влади, які розуміли проблему.
Так, на опалювальний сезон 2002-2003 років для міста Середина-Буда, як виняток, було затверджено механізм надання пільг та субсидій для населення за використану на опалення електроенергію. А з 2003 року набрала чинність Постанова Кабінету Міністрів України «Щодо електроопалення населення».
Вирішення другої проблеми було не менш важким, оскільки кошти у міському бюджеті були відсутні. Виконавчий комітет міської ради звернувся за допомогою до Сумської облдержадміністрації.
Одночасно було створено спеціальну комісію, до складу якої увійшли депутати міської ради, члени виконкому, керівники громадських об’єднань та партій міста.
Комісія працювала над складанням списку малозабезпечених мешканців, фінансово неспроможних самостійно облаштувати житло приладами елктроопалення, до якого увійшли пенсіонери, інваліди ВВВ, інваліди праці.
Обласна державна адміністрація виділила відповідні кошти, а замовником виконання робіт виступив міський Фонд „Власний дім”.

Результати

Головним результатом запровадження індивідуального електроопалення житлових будинків стало зняття соціальної напруги в місті за рахунок створення належних температурних умов в квартирах мешканців в зимовий період. Окрім того, було впорядковано облік спожитої електроенергії, а малозабезпечені сім’ї отримали можливість нарахування пільг та субсидій за використану на опалення електричну енергію. Економічний ефект від нововведення склав 1 млн. 500 тис. грн.
Також важливим чинником є втілення в життя екологічно чистої та безпечної системи індивідуального опалення житла.

Міська рада та міський голова готові надати більш детальні роз’яснення та консультації всім, хто зацікавиться нововведенням.

Iнформацiя для контактiв

Харитоненко Микола Олексійович
Міський голова
вул..Вокзальна, 5
м.Середина-Буда
Сумської області 41000
Тел. 05451-915 38, 916 38

/2009/06/18/avtonomka-2/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
На детском пляже утонул молодой мужчина
Следующая запись
Нормативна база та досвід застосування електроопалення
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *