Батьки учнів СШ №12 масово відмовляються від уроків фізкультури! А точніше – від фізрука. У чому ж справа? Вони хвилюються за життя і безпеку своїх дітей під час уроків молодого вчителя фізичної культури, майстра спорту східних єдиноборств Юлії Бердичевської. За час її роботи зафіксовано неодноразові випадки травмування дітей, які сталися саме на заняттях фізичного виховання. Викликає обурення серед колег і батьків власне поведінка вчительки. Останньою краплею став випадок у кабінеті директора школи, коли чемпіонка з самбо, а нині вчитель фізкультури Юлія Сергіївна перекинула через стегно заступника директора. Це відбулося 13 вересня під час підписання тарифікаційного переліку (навантаження за годинами) вчителів на цей навчальний рік. Конфлікт навмисно вирішили винести «за стіни» школи, щоб уникнути викривлення фактів та захистити імідж школи.

Для цього 15 вересня було проведено збори трудового колективу та представників батьківського комітету школи. Юлія Сергіївна була відсутня під час зборів, адже пішла на лікарняний.

«Потерпіла подала заяву до поліції. Наразі проводиться слідство. Ми не маємо права повністю розголошувати інформацію. Сподіваємося на справедливе об’єктивне розслідування. Особа, яка нанесла тілесні пошкодження зайняла позицію жертви: нині вона перебуває на лікарняному», – говорить Тетяна Саницька, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Під час зборів здійснювалася відеозйомка, де громада міста має можливість детально ознайомитися з фактами травмувань дітей та поведінки вчителя фізкультури. У статті наведемо деякі приклади:

«Моя дитина упала на уроці фізкультури, отримавши при цьому сильну травму голови, – розповідає мама учениці 3-го класу. – Як це відбулося, ніхто не бачив, оскільки діти переодягалися у класі (хлопчики й дівчата разом, всього 35 дітей). Хтось якось штовхнув; ніхто нічого не зрозумів. У дитини була сильна травма голови, струс, розсічення брови, накладали шви… Ми були звільнені від уроків фізкультури. Невропатолог сказав: навіть не заходити до спортзалу, бо була сильна травма – не дай Бог, улучать м’ячем… Юлія Сергіївна наполягала: вона зобов’язана бути на уроці, перебуваючи у спортзалі. Я спілкувалася з вчителем, просила, вмовляла; вона не відреагувала. У нас були не заняття, а просто якийсь балаган. В результаті у спортзалі мою дитину хтось штовхнув, вона впала й вибила пальці на нозі. Мені зателефонувала медсестра, сказала, що пальці не зламані, але на нозі сильне забиття. Я питала: «Як Ви, Юліє Сергіївно, могли пустити її не переодягнену до спортзалу? На дверях написано «Заборонено відвідувати спортзал без спортивної форми й взуття»», на що вона мені відповіла: «Це Ваші лакові туфлі винуваті».

Бабуся дитини з цього ж класу розповіла наступне: «У квітні цього року двох учнів побили діти на уроці фізкультури. Я особисто ходила знімала побої зі своєї дитини. Це було зафіксовано судмедекспертизою, було написано заяву до поліції. Мені надійшла відповідь: «…повідомляю, що Ваша заява від 14.04.2017р. до Жовтоводського відділу поліції розглянута. Під час перевірки ознак правопорушення в діях Бердичевської Ю.С. не виявлено. Перевірку за Вашим зверненням закінчено». У слідчого я питала, чи хоча б визивали вчительку, щоб поспілкуватися з нею. Відповідь: «Ні, у цьому не було потреби». Як вони здійснювали перевірку, не зрозуміло. До прокурора ми не пішли, бо нас поставили перед фактом: її тато – колишній працівник міліції з юридичною освітою…»

Інша мати говорить: «Один хлопчик (він вже не навчається в нашому класі) на очах вчительки бив мою доньку ногами по голові. Ми також знімали побої. Я підходила до неї, питала: «Як же так, Ви – вчитель, доросла людина, чому Ви не відреагували? – Я йому говорила, він мене не слухає… Тобто взагалі немає підходу до дітей. Взагалі!»

Вищезазначені батьки повідомляють, що діти й досі не відійшли від отриманої психологічної травми після цих випадків: у декого з’явився страх відвідування школи, у декого – тремтіння ручок й заїкання.

Мама дитини з 4-го класу: «Наприкінці навчального року стався конфлікт. Відбулася бійка на уроці фізкультури на футбольному полі. Я про це дізналася від мами учня. Мені зателефонували й повідомили: «Твоїй дитині викликали швидку. Хутчіш їдь до школи!» Я приїжджаю до школи й мчу до Маргарити Петрівни. Вибігаємо ми на вулицю – картина: лежить моя дитина на лавці, біля нього сидить медсестра, стоїть наша Юлія Сергіївна на полі й розмовляє по телефону. У мене шоковий стан… Виявилося: діти грали у «вибивного», деякі лазили на спортивному приладді, дехто сидів на травичці, Юлія Сергіївна на полі розмовляла по телефону. Між дітьми відбувся словесний конфлікт, який переріс у бійку. Сина побили, він перебував у шоковому стані. Він навіть не пам’ятав, що мама була поруч від лавки до приймального покою. Юлія Сергіївна нам сказала, що винен «неадекватний однокласник, котрий займається спортом». При цьому мама відзначила, що упродовж попередніх трьох років між хлопчиками не було жодних конфліктів, подібних ситуацій не виникало під час уроків інших вчителів фізкультури.

Колеги Юлії Бердичевської також розповідали про факти, які свідчать про відсутність володіння методикою викладання предмету у дітей, неетичну поведінку по відношенню не тільки до дітей, батьків, а й до колег (зйомки на мобільний, втручання у процес під час ведення уроків,недотримання правил етики під час спілкування з колегами й адміністрацією школи). Говорили працівники школи і про психологічний тиск – одну з педагогів батько Юлії Сергіївни переслідував від школи й додому, вигукуючи в спину нецензурні слова. З’ясувалося, що молода вчителька фізкультури постійно спілкується з батьком телефоном. Окрім того, він постійно відвідує школу, спортзал, може перебувати біля роздягалень для учнів тощо. Про спроби тиснути під час випадків травмування повідомила також і медсестра. За її словами, невідомий чоловік приходив до її кабінету й намагався переконати її змінити медичні показання.

Адміністрація школи упродовж року намагалася вирішити проблему наступним чином. Директор школи Віра Бондаренко говорить, що вони не чекали чергових  травмувань, а намагалися діяти: навчали, розповідали, але реакції не відбувалося. Класні керівники й адміністрація школи почали відвідувати заняття колеги, та за їхньої присутності все було по-іншому. Директор школи неодноразово подавала звернення до начальника відділу освіти з проханням застосувати міри, в першу чергу, у зв’язку з травмуванням дітей на заняттях, по-друге, через неетичну поведінку стосовно дітей, батьків та членів колективу, третє, через порушення внутрішнього розпорядку (тому що було й руйнування документації, запізнення на робоче місце, залишення його у робочий час тощо). Зрештою Бердичевській Ю.С. була винесена догана, яку вчителька фізкультури оскаржила у суді. Було прийнято рішення про те, щоб догана була знята. Адміністрація школи буде подавати на апеляцію цього рішення.

На підставі звернень батьків адміністрація школи всі години фізкультури у початкових класах надала їх класним керівникам; 5 годин на тиждень – надали на уроки хореографії. У результаті у Юлії Сергіївни залишилось дві години на тиждень. Таку тарифікацію вона відмовилася підписувати, написавши заяву на 18 годин і вимагаючи від адміністрації оплачувати їй саме 18 годин праці. Якраз під час підписання й відбулася «бійка» у кабінеті директора.

Колектив працівників та батьківський комітет СШ №12 закликають громаду міста звернути увагу та, за можливості, сприяти вирішенню конфліктної ситуації, що утворилася у школі. Батьки дуже занепокоєні, вони говорять про те, що,поки ситуація не вирішиться, будуть забороняти своїм дітям відвідувати заняття фізкультури, бо не довіряють вчительці.

ИА «Имеется мнение»

/2017/09/19/fizruk-po-zhovtovodski-chomu-na-zanyattyax-fizkulturi-v-ssh-12-travmuyutsya-diti/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Звіт перед громадою жовтоводського бюро правової допомоги
Следующая запись
Святкуємо разом День Подяки
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *