Як зберегти репродуктивне здоров’я

Щоб діти народжувалися здоровими, здоровими мають бути батьки. Перш за все, мати. А мати – це вчорашня дівчинка-підліток. У наш час усі – і дорослі, і підлітки – начебто, усе знають. Тим не менше, черги до лікарів не зникають. Чому? Адже здоров’я краще зберегти, а проблему – попередити.

Як зберегти репродуктивне здоров’я жінки, розповідає старша акушерка жіночої консультації м.Жовті Води Ніна Береза.

Основи репродуктивного здоров’я жінки закладаються ще в дитячому віці й залежать від генетичних особливостей, наявності патології різних органів і систем організму, дії факторів зовнішнього середовища тощо.

Ранній початок статевого життя, незапланована вагітність, аборти залишаються нині основними проблемами підліткової медицини, що в подальшому призводять до порушення репродуктивного здоров’я жінки.

Рівень застосування контрацептивів у підлітків низький, що неминуче призводить до зростання частоти незапланованої вагітності, абортів та пологів, захворювань на інфекції, що передаються статевим шляхом, запальних захворювань статевих органів. Зважаючи на це, необхідно вже з раннього підліткового віку говорити про застосування засобів контрацепції.

Репродуктивне здоров’я – це можливість зачати, виносити та народити здорову дитину. Його збереження – задача жінок і чоловіків. Кожна вагітність повинна бути бажаною, а батьки майбутньої дитини – здоровими.

Перед плануванням вагітності необхідно пройти медичне обстеження у дільничного лікаря-гінеколога. На жаль, дуже мало пар до цього питання ставляться серйозно, з повною відповідальністю. Особливу шкоду жіночому здоров’ю завдають аборти.

Штучне переривання вагітності, особливо першої, як правило, має вкрай негативний вплив на загальний стан здоров’я жінки та її репродуктивної системи.

Якщо ви ще не готові до народження дитини, подбайте про попередження небажаної та незапланованої вагітності. Оберіть для себе найбільш прийнятий засіб контрацепції.

Для підлітків та соціально-незахищених верств безкоштовно надаються пільгові контрацептиви. Окрім того, цілодобово для жінок, яким через тяжку хворобу протипоказана вагітність, контрацептиви надаються безкоштовно. Для цього необхідно звернутися до дільничного гінеколога у жіночій консультації.

Докладну інформацію щодо планування сім’ї та засобів контрацепції можна отримати в жіночій консультації.

/2011/12/03/yak-zberegti-reproduktivne-zdorov%E2%80%99ya/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Магазин «Loren»
Следующая запись
Такси “Лидер” ***** Косметический салон ***** Юридические услуги
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *