Рішення суду щодо розтрати чужого майна та зловживання службовим становищем керівництва ДП “СхідГЗК”

 №760/822/16-к № 1-м/760/10/16

 УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

18. 01. 2016 року слідчий суддя Солом’янського районного суду м. Києва Бобровник О. В., розглянувши клопотання детектива Національного бюро Першого підрозділу (відділу) детективів Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Ліпіна Ю. О., погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні Кривенко В. – про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №52015000000000010 від 11.12.2015 року,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання про тимчасовий доступ до документів, яке обґрунтовується тим, що слідча група Першого підрозділу (відділу) детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №52015000000000010 з попередньою правовою кваліфікацією за ст. 191 КК України. (ст.191 ч.5 передбачае позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та конфіскацію майна – прим. ред.)

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», діючи умисно, з корисливих мотивів, достовірно знаючи, що товариство ««STEUERMANN» Investitions- und Handelsgesellschaft mbH» здійснює лише посередницьку діяльність і не надаватиме жодних послуг та не виконуватиме жодних робіт на користь ДП «СхідГЗК», з порушенням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» уклали з вказаним товариством договір та низку додаткових угод до цього договору про поставку уранового концентрату за цінами, значно вищими від цін безпосередніх виробників та постачальників продукції.

Внаслідок таких дій державним підприємством переплачено приблизно 20 млн. дол. США за закуплений упродовж 2014-2015 років урановий концентрат, який фактично постачався безпосереднім виробником продукції – ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ» (реєстраційний номер 040940006583, зареєстроване в Республіці Казахстан).

Вказані злочинні дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України як розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб.

Для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме: щодо руху коштів, отриманих ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ» від продажу уранового оксидного концентрату відповідно до умов договору No. KS-70V/1/14 від 25.07.2014 укладеного з ««STEUERMANN» Investitions- und Handelsgesellschaft mbH» та осіб, уповноважених розпоряджатися коштами на рахунках ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ необхідно звернутися до компетентних органів Республіки Казахстан із запитом про міжнародну правову допомогу, зокрема про отримання доступу до документів, що перебувають у володінні банківської установи Республіки Казахстан та містять банківську таємницю щодо ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ» (відомості про банківські рахунки останнього, про рух коштів на цих рахунках, про осіб, уповноважених розпоряджатися коштами на цих рахунках), з можливістю вилучення оригіналів таких документів.

Вказані відомості, отримані в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу, можуть бути використані в порядку ст. ст. 84-99, 550, 553 КПК України як докази для підтвердження обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відсутність вказаної інформації та документів унеможливить належне розслідування кримінального провадження, оскільки в інший спосіб неможливо встановити дійсні обставини продажу уранового оксидного концентрату, зокрема його вартості, розмірів сплачених покупцем коштів та дат проведення платежів, відповідно до договору No. KS-70V/1/14 від 25.07.2014.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ» для здійснення розрахунків, відповідно до умов договору No. KS-70V/1/14 від 25.07.2014, використовує рахунок IBAN № KZ919420122030000255 (USD) відкритий у філії АО «Эксимбанк Казахстан», м. Астана, Республіка Казахстан.

Володільцем зазначених документів та відповідних відомостей є філія АО «Эксимбанк Казахстан», м. Астана, Республіка Казахстан.

Наявна у філії АО «Эксимбанк Казахстан», м. Астана, Республіка Казахстан інформація щодо банківських рахунків ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ», руху коштів на цих рахунках та осіб, уповноважених розпоряджатися коштами на цих рахунках є банківською таємницею, а тому згідно з п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність»може бути розкритою виключно за рішенням суду.

В зв’язку із зазначеним детектив просив про задоволення клопотання.

В судовому засіданні детектив клопотання підтримав та просив про його задоволення.

Вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв’язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п’ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, зважаючи на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для можливості встановлення дійсних обставин справи, а тому вважаю за можливе клопотання задовольнити.

Виходячи із вищезазначеного та керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

        Надати дозвіл на здійснення компетентними органами Республіки Казахстан доступу та можливості вилучення (в паперовому та електронному вигляді) речей і документів, які перебувають у володінні філії АО «Эксимбанк Казахстан», м. Астана, Республіка Казахстан та містять відомості:

1) про рахунки ТОВ «СТЕПНОГОРСКИЙ ГОРНО-ХИМИЧЕСКИЙ КОМБИНАТ» (реєстраційний номер (БІН) 040940006583, зареєстроване в Республіці Казахстан) у філії АО «Эксимбанк Казахстан», м. Астана, Республіка Казахстан, що використовувалися останнім у період з 25.07.2014 по 01.01.2016 із зазначенням назв банківських установ, номерів цих рахунків та дат їх відкриття/закриття;

2) про рух коштів на вказаних рахунках, в тому числі по рахунку IBAN № KZ919420122030000255 (USD), за період з 25.07.2014 по 01.01.2016 із зазначенням платників та отримувачів коштів, дат, сум, валют, призначення таких платежів, банківських установ та номерів рахунків платників і отримувачів коштів;

3) осіб, які мали або мають право розпоряджатися коштами на вказаних рахунках.

При відсутності вище перелічених документів, зазначити письмово про причину ненадання документів.

Строк дії ухвали – один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: Бобровник О. В. 

Джерело: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55072583   

/2016/02/12/rishennya-sudu-shhodo-roztrati-chuzhogo-majna-ta-zlovzhivannya-sluzhbovim-stanovishhem-kerivnictva-dp-sxidgzk/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
Звіт відділення поліції м. Жовті Води про підсумки оперативно-службової діяльності за 2015 рік
Следующая запись
Гостини у козацького батька Дмитра Яворницького
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *