Вперше музичний фестиваль об’єднав більшість музикантів міста

Для тих, хто цікавиться музичним рухом у Жовтих Водах, наявність чималої кількості музичних команд різного напрямку не є новиною. Періодично, а точніше буде сказати хаотично, вони з’являються на публіці, організовують самостійні або ж колективні виступи.
14 травня вперше на території інституту підприємництва «Стратегія» відбувся молодіжний музичний фестиваль, який об’єднав більшість джаз-рок музикантів міста. Учасники та організатори фестивалю вже висловили думку, що цей захід добре було б регулярно проводити двічі на рік: наприкінці весни та початку осені. Це було б здорово.

«Як показує досвід, середня тривалість існування молодих музичних команд у нашому місті складає близько півроку. Потім вони часто розпадаються. Основна причина – це те, що вони не можуть показати себе публіці. Ми хочемо надати їм таку можливість – показати себе. А ще ми хочемо зібрати всіх талановитих людей у Стратегії», — говорить один з організаторів фестивалю, заступник декана з виховної роботи ІП «Стратегія» Євген Глазирін.
У фестивалі взяли участь вісім команд: «Валя Котик», «Восковой день», «NN», «Бонні і Клайд», «Інша мова», «Газировка», «Вижн» та «Cover Rock Band».

Відкривала фестиваль команда із загадковою назвою «Валя Котик». Втім, коли я довідалась, хто є лідером цієї команди, то усі сумніви і здивування зникли: «Валя Котик» — це так в стилі Рустама Нежури:

— Ми взяли не совсем стандартное название. Решили поступить в корне наоборот! Собрали по участнику из всех коллективов и сделали 15-минутный импровизационный сейшн. Что играли?.. Наверное, это джаз-рок. Фьюжн это можно назвать.

— Потрібен такий фестиваль? Що він дає учасникам?

— Скорее да, чем нет. Во-первых, это общение с людьми, которые занимаются творчеством. Во-вторых, люди, которые никогда не выступают, не видят своих ошибок, недостатков. А так, ты можешь показать свое творчество, получить какую-то реакцию. Да и для нашего города это действительно событие. Спасибо Стратегии за то, что они организовали такой фестиваль. Я — за ежегодное проведение!

Для мене як людини дещо знайомої з жовтоводським музичним рухом, було приємно відзначити, що більшість учасників груп так чи інакше пройшли свого часу репетиції у Будинку піонерів, а пізніше у Центрі дитячої творчості у Юрія Миколайовича Скрипніка. «Ніколаіч», як називають його вихованці, до речі, був присутнім на фестивалі. Він пише інструментальну музику. Деякі його композиції якраз і виконувала у своїй програмі група «NN». Після виступу ми поспілкувалися з гітаристом «NN» Олександром Котковим.

— Що таке NN? Що це означає?

— Да что угодно (сміється)!.. Ну, например, nomen nescio с латыни (букв. — имени не знаю; некое лицо, — від ред.). Или «Николаич Николаич». Мы же музыку Юрия Николаевича играем. Этно-джаз-рок… С таким вот восточным уклоном. Мы уже выступали в нашем городе. Играем таким составом с ноября 2010 года.

— Які враження від фестивалю?

— Народу можно было бы побольше. А так, Сайко Василий Васильевич просто умничка. Это же его идея была. Правда, хороший фестиваль.

Насправді, усі команди такі різні, у кожної була своя група підтримки. Але масово захопили емоції усіх глядачів виступи останніх двох команд – «Cover Rock Band», яка виконувала свої версії композицій культової для багатьох прихильників рок-музики команди «Deep Purple», та «Віжн».

Як розповів гітарист Михайло Козинський, група «Віжн» виникла півтора роки тому, хоча її учасники й до цього мали чималий досвід в інших командах. Нині вони грають прогресивний рок, є багато ідей і в інших напрямках.

— У меня отличные впечатления от фестиваля, — розповів Міша Козинський. — Я считаю, что его нужно проводить регулярно. Может, кто-то из молодежи возьмется за гитару, бас-гитару, барабаны… Может, группы новые появятся. Мы, музыканты, хоть начали последнее время как-то общаться. Вот на фестиваль своими силами вместе устанавливали аппарат. Да вообще, если бы не музыка, я не знаю, чем бы я занимался в нашем городе.

— Живі виступи, мабуть, стимулюють музикантів?

— Ну конечно! Если публике нравится, то, что еще? Это лучшее поощрение для музыканта. Желаю всем музыкантам почаще репетировать и выступать. А фестиваль этот нужен. Все группы уже будут знать о его проведении, будут готовиться.

Глядачам, здається, також ідея фестивалю сподобалася. Принаймні, було видно неозброєним оком усмішки і позитивні емоції публіки. Ясна річ, що критикувати завжди є за що. Хотілося б, щоб для музикантів була встановлена сцена, якесь світло. Були питання і щодо часу початку фестивалю о 15-й годині. Були певні недоліки і у виступах команд, але вони про це і самі прекрасно знають. Тому критикувати не хочеться. А якщо враховувати, що все це було підготоване за два тижні, то хочеться виказати свій, як то кажуть, респект усім, хто брав участь в організації та проведенні фестивалю.

До речі

Як розповів в інтерв’ю Євген Глазирін, джаз-рок-фест було приурочено до Дня молодіжних і дитячих громадських організацій України та Дня пам’яті жертв СНІДу, які відзначаються у травні. Ініціатором проведення фестивалю виступив саме інститут «Стратегія». Метою фестивалю є популяризація жовтоводських молодіжних музичних колективів. Кожен учасник отримав диплом лауреата.

Захід пройшов за підтримки Жовтоводської міської ради на чолі з міським головою Анатолієм Кузьменком, відділом у справах сім’ї, дітей та молоді, очолюваним Євгенією Гавриловою, політичних партій «Сильна Україна» та «Україна майбутнього». Активну підтримку надали приватні підприємці міста. У заході також взяли участь ЦССДМ та благодійний фонд «Промінь», які надали багато демонстративних матеріалів.

У перервах між виступами учасників проводився розіграш призів серед глядачів. Після виступу колективів учасники і глядачі продовжили спілкування в клубі «Дискавері».

Людмила НОВОШЕВСЬКА, ИА «Имеется мнение»

/2011/05/20/muzfest/

Подпишитесь на наши социальные сети Telegram, Facebook, Instagram

Опубликовал(а)А. Баженова
Главный редактор сайта "Имеется Мнение".
Предыдущая запись
ООО «ПКФ «Электронтехсервис ЛТД» предлагает
Следующая запись
Вернисаж “Желтоводские таланты”
Добавить комментарий
Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *